Goditet rëndë Milani, dy lojtarë me Covid-19 para Cagliarit

Goditet rëndë Milani, dy lojtarë me Covid-19 para Cagliarit

10:07, 17/01/2021

Vijojnë të shtohen telashet për trajnerin e Milanit, Stefano Pioli, pasi listës së mungesave i shtohet edhe dy futbollistë të tjerë, të cilët kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit dhe janë vendosur menjëherë në izolim.

Bëhet fjalë për Theo Hernandez dhe Hakan Calhanoglu, të cilët do të mungojnë në ndeshjen kundër Cagliarit, por me shumë gjasa edhe në atë ndaj Atalantës dhe Interit.

Sigurisht që mungesat janë të rëndëishme për trajnerin Pioli, pasi dyshja ka qenë pjesë kyçe e 11-shes së formacionit.

Image

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco