Kurzawa ngjit PSG në krye të Ligue 1

Kurzawa ngjit PSG në krye të Ligue 1

08:33, 17/01/2021

Paris Saint Germain fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Anger në transfertë, duke u ngjitur përkohësisht në krye të Ligue 1.

Një fitore e vuajtur por që e ngjiti skuadrën e Pochettinos në vendin e parë të renditjes me 42 pikë, 2 më shumë se Lyon që do të zbresë në fushë këtë të dielë.

Fatin e ndeshjes e vendosi një gol i Lawin Kurzawas në minutën e 73-të, një finalizim ky që rezultoi deçiziv. Humbi akoma më shum? terren me kreun Olympique Marseille, që u mposht në shtëpi nga Nimes me rezultatin 1-2.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco