Partizani nuk përmbahet, shënon dy gola të shpejtë ndaj Skënderbeut

Partizani nuk përmbahet, shënon dy gola të shpejtë ndaj Skënderbeut

14:06, 16/01/2021

Partizani po fiton me rezultatin 2-0 në transfertë kundër Skënderbeut, e vlefshme për javën e 14-të në Kategorinë Superiore.

Brenda 7 minutave lojë “të kuqtë” kanë realizuar dy herë. Fillimisht ishte Jurgen Bardhi i cili hapi serinë e golave, në minutën e 3-të të takimit, ndërsa Solomon me një goditje nga brenda zonës shënon me kokë.

Pavarësisht kushteve jo fort të favorshme për shkak të reshjeve të dendura të dëborës që kanë mbuluar fushën e lojës, skuadrat dhe zyrtarët e ndeshjes  vendosën që takimi të zhvillohet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Fiks 15 janar 202116/01/2021 17:50

Ne Korçe te thone qe bisnesi i Presidentit Takaj me Skenderbeun ka falimentuar. Spordashesit korcare i kane kerkuar atij te largohet nje ore e me pare nga Korça.

Miks 15 janar 202116/01/2021 16:05

Sportdashesit korçare i kane kerkuar presidentit te Skenderbeut mbas humbjes ndaj Partizanit te largohet nga Korça.Bisnesi i tij ka falimentuar perfundimisht..

Shto koment

Denonco