Pochettino bëhet trajneri më i paguar në histori

Pochettino bëhet trajneri më i paguar në histori

23:19, 15/01/2021

Ardhja e Mauricio Pochettinos duket se ka një kosto të lartë për ekipin e PSG-së.

Sipas gazetës së njohur parisiene, “L’Equipe”, Mauricio Pochettino është trajneri më pagën më të lartë në historinë e Paris Saint-Germain

Ish-trajneri i Tottenham, i cili e mori drejtimin e Parisit pas shkarkimit të Thomas Tuchel, raportohet se fiton 940 mijë euro në muaj.

Argjentinasi mori trofeun e tij të parë pas mori drejtimin e klubit francez pasi që mposhti në “Trophee des Champions” (Superkupa e Francës) skuadrën e Marseilles me rezultatin 2-1.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco