ZYRTARE: Milani prezanton transfertën e re

ZYRTARE: Milani prezanton transfertën e re

23:09, 15/01/2021

Milan ka zyrtarizuar transfetën më të fundit.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Torinos, Soualiho Meite i cili sapo ka mbërritur në Milano për të veshur fanellën kuqezi. Meite është bashkuar në formë huazimi nga Torino, ndërsa në fund të sezonit Milani ka opsionin për të blerë kartonin e tij.

“Në verën e 2018, Meite u bashkua me Torino FC duke shënuar 3 gola në 94 paraqitje”, thuhet në reagimin zyrtar të Milanit.

Mesfushori tek Milani do të mbajë numrin 18-të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco