VIDEO/ Lazio mposht lehtësisht Romën në derbi

VIDEO/ Lazio mposht lehtësisht Romën në derbi

22:55, 15/01/2021

Lazio ka fituar derbin e kryeqytetit.

Skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi mposhti 3-0 Romën në ndeshjen  e vlefshme për javën e 18-të në Serie A.

Ciro Immobile dhe Luis Albero udhëhoqën në mënyrën më të mirë të mundshme sulmin e Lazios. Immobile shënoi golin duke zhbllokuar sfidën, ndërsa Albero më pas gjeti rrjetën edhe dy herë të tjera.

Roma në krahun tjetër, pavarësisht rasteve që pati nuk arriti që të shënonte “golin e nderit”.

Pas kësaj fitore, Roma qëndron në vendin e 3-të me 34 pikë, kurse Lazio pozicionohet e 7-ta me 3 pikë më pak se verdhekuqtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco