Derbi/ Lazio - Roma, ja si rreshtohen skuadrat

Derbi/ Lazio - Roma, ja si rreshtohen skuadrat

20:11, 15/01/2021

Derbi i Romës do të luhet pa praninë e tifozëve, edhe pse fatkeqësisht nuk është hera e parë (ka ndodhur, për shembull, në nëntor 2015).

Në orën 20:45, Lazio dhe Roma do të përballen midis tyre në stadiumin “Olimpico”, në një ndeshje që nuk ka nevojë për prezantim, pasi dihet rivaliteti midis tyre.

Strakosha nuk është grumbulluar me Lacion për këtë ndeshje, ndërsa Marash kumbulla do e ndjekë nga stoli derbin e parë me fanellën verdhekuqe.

Do të jetë një ndeshje e rëndësishme, siç janë të gjitha sfidat derbi, por edhe për renditjen, pasi Roma në rast të një fitoreje do i bënte presion Interit të vendit të dytë.

Formacionet zyrtare:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco