Menaxheri i Tiranës tregon detaje nga merkato: Për Ernest Muçin ka interes të madh

Menaxheri i Tiranës tregon detaje nga merkato: Për Ernest Muçin ka interes të madh

12:00, 15/01/2021

Menaxheri i TiranĂ«s, Enton Spahiu, zbuloi pĂ«r mediat se klubi bardheblu po negocion me disa sulmues pĂ«r t’iu bashkuar kampionĂ«ve tĂ« ShqipĂ«risĂ«.

Ai theksoi se me një përforcim në sulm, merkatoja e 25-herë kampionëve të Shqipërisë nuk mund të quhet e mbyllur.

Tirana kĂ«rkon sulmuesin bullgar, Ahmed Ahmedov – ËshtĂ« e vĂ«rtetĂ«, por kemi pasur negociata dhe me sulmues tĂ« tjerĂ«. PĂ«r etikĂ«, negociatat nuk mund tĂ« tregohen, pĂ«rderisa emrat nuk janĂ« bĂ«rĂ« publikĂ«. Thjesht jemi nĂ« negociata me disa lojtarĂ«, janĂ« disa alternativa qĂ« i janĂ« ofruar stafit teknik dhe klubeve. Do tĂ« shohim si Ă«shtĂ« procedura nĂ« vazhdim.

Me sulmues mbyllet merkatoja – Nuk mund ta themi kĂ«tĂ«, sepse drejtuesit janĂ« gjithmonĂ« nĂ« kĂ«rkim tĂ« alternativave pĂ«r tĂ« forcuar organikĂ«n tonĂ«. Me miratimin e stafit teknik, do tĂ« shikojmĂ« se ç’do tĂ« ndodhĂ« deri nĂ« fund tĂ« janarit.

Ernest Muçi- ËshtĂ« i qetĂ«, i fokusuar. NĂ« çdo minutĂ« mendon tĂ« japĂ« mĂ« tĂ« mirĂ«n. Ofertat nuk komentohen. Nuk Ă«shtĂ« sekret qĂ« ka interes tĂ« madh pĂ«r tĂ«.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco