Andy Murray me COVID-19, tenisti britanik rrezikon turneun e parë të vitit

Andy Murray me COVID-19, tenisti britanik rrezikon turneun e parë të vitit

09:06, 15/01/2021

Andy Murray rezultoi pozitiv me COVID-19 dhe tani rrezikon të mos jetë në gjendje të marrë pjesë në Australian Open, ngjarja e parë Grand Slam e sezonit.

Sipas raportimeve që vijnë nga shtypi britanik, Murray tashmë është në karantinë i vetizoluar, në shtëpi e tij, dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Këtë javë Murray duhej të shkonte në Melbourne, për Grand Slamin e parë të vitit, por tani ai do të duhet të shtyjë udhëtimin.

Murray do të mund të niset vetëm kur të jetë plotësisht i sigurt dhe kur t’i jepet leja nga autoritetet përkatëse shëndetësore dhe qeveritare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco