Superkupa e Francës/ Zbulohet formacionet e supersfidës PSG - Marsejë

Superkupa e Francës/ Zbulohet formacionet e supersfidës PSG - Marsejë

20:35, 13/01/2021

Mbrëmjen e sotme (21:00) në stadiumin “Bollaert-Delelis” do të luhet finalja e Superkupës së Francës mes PSG-së dhe Marsejës.

Pa u bërë 1 muaj nga emërimi i Mauricio Pochettinos në stolin e parisienëve, teknikut argjentinas do të drejtojë të tijët në një finale dhe kjo do të jetë një nga sfidat më të mëdha për të.

Megjithatë, PSG do të jetë pa Rafinha, Kehrer, Dagba, Bernat, Letellier. Rikthimi i Neymar nga dëmtimi është lajm shumë i mirë për Pochettinon.

Nga ana tjetër, Marsejë, nuk ka mungesa të mëdha në këtë ndeshj, përveç Tomaz de Lima dhe Jordan Amavi.

Formacionet zyrtare për këtë ndeshje janë këto:

PSG: Navas; Kurzawa, Diallo, Marquinhos, Florenzi; Herrera, Verratti, Paredes; Mbappe, Icardi, Di Maria.

Marsejë: Wandanda; Nagatomo, Gonzalez, Caleta-Car, Sakai; Gueye, Kamara, Rongier; Radonjic, Payet, Thauvin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco