Zyrtare/ Juventus siguron shërbimet e talentit të Nantes

Zyrtare/ Juventus siguron shërbimet e talentit të Nantes

18:15, 13/01/2021

Tashmë është zyrtare.  Juventus ka siguruar shërbimet e talenti 19 vjeçar, Abdoulaye Dabo. Bardhezinjtë e morën mesfushorin francez nga skuadra e Nantes në formën e huazimit me të drejtën e blerjes në fund të sezonit për shumën e 1.5 milionë eurove. Ai do të luaj fillimisht për skuadrën U-23 të skuadrës torineze.

Emri Dabo Ă«shtĂ« shumĂ« i njohur nĂ« FrancĂ«, pasi pĂ«rfaqĂ«sonte njĂ« nga talentet mĂ« premtues tĂ« futbollit francez sa i pĂ«rket grupmoshĂ«s sĂ« tij. I lindur mĂ« 4 mars 2001, Dabo do tĂ« mbushĂ« njĂ«zet vjeç pas dy muajsh dhe pĂ«r kĂ«tĂ« arsye Ă«shtĂ« ende njĂ« talent pĂ«r t’u zbuluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco