Kupa/ Mbyllet në barazim Inter - Fiorentina, ndeshja shkon në shtesë!

Kupa/ Mbyllet në barazim Inter - Fiorentina, ndeshja shkon në shtesë!

16:34, 13/01/2021

Është mbyllur me barazim pa fitues ndeshja 1/8 e finales në mes Fiorentines dhe Interit, e vlefshme për Kupën e Italisë.

Arturo Vidal konkretizoi penaltinë e fituar nga Alexis Sanchez në minutën e 40’. Pas kësaj, Crisitan Kouame barazoi shifrat 1-1 duke dërguar kështu ndeshjen në kohën shtesë.

Tani do të luhet koha shtesë, ku do të jenë dy pjesë me nga 15 minuta dhe në qoftë se nuk ka fitues, ndeshja do të vendoset përmes penaltive.

Fituesi i kësaj ndeshje do të përballet me AC Milan në çerekfinale.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco