Zyrtare/ Bayern Leverkusen transferon futbollistin e Manchester United

Zyrtare/ Bayern Leverkusen transferon futbollistin e Manchester United

16:55, 13/01/2021

Timothy Fosu-Mensah largohet nga Manchester United. Futbollisti 23 vjeçar ka firmosur me skuadrën e Bayern Leverkusen në Bundesliga.

Mbrojtësi holandez ka nënshkruar një kontratë 3 vjeçare e gjysmë me klubin gjerman.

"Timothy Fosu-Mensah është një mbrojtës teknikisht i mençur, i shpejtë dhe fizikisht i fortë që mund të përdoret si mbrojtës i djathtë dhe qendërmbrojtës", tha drejtori sportiv i Bayern 04, Simon Rolfes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco