Real Madid fitore të vështirë përballë Sevillas

Real Madid fitore të vështirë përballë Sevillas

18:40, 05/12/2020

Real Madrid merr një fitore të vuajtur në transfertë përballë Sevillas.

Skuadra e Zidanes mposhti 1-0 Sevillan në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të në La Liga.

Pjesa e parë mbaroi në barazim pa gola, por me të filluar pjesa e dytë, ‘Los Blancos’ morën iniciativën dhe e kërkuan golin. Pas një aksioni të mirë në minutën e 55’ Vinicius Junior goditi topin, por goli u regjistrua si auto-gol i portierit të Sevillas, Bono.

Pas kësaj fitore, Real Madrid renditet në vendin e 3-të me 20 pikë të grumbulluara.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco