Zbulohen prapaskenat, ja pse dështoi transferimi i Aouar te Juventus

Zbulohen prapaskenat, ja pse dështoi transferimi i Aouar te Juventus

10:15, 05/12/2020

Në merkaton e verës në mediat italiane dhe franceze u përfol për një kalim të Houssem Aouar nga Lyon te Juventus.

Mirëpo diçka e tillë nuk ndodhi dhe së fundmi “L’Equipe” ka zbuluar arsyen e dështimit të këtij kalimi.

Sipas gazetës franceze ideja e klubit italian ishte të huazonte Frederico Bernardeschi-n te Lyon dhe të blinte Aouar për 55 milionë euro.

Gjithçka ishte gati, por marrëveshja dështoi sepse Bernardeschi kishte refuzuar transferimin në huazim te Lyon , duke preferuar të provonte veten te Pirlo.

Pas kësaj, Juve kishte menduar të blinte Aouar duke shfrytëzuar shitjen e Douglas Costa , i cili u huazua në fund të merkatos te Bayern Munich. Shumë vonë për të mbyllur marrëveshjen. Ndoshta ne do të flasim për këtë sërish në janar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco