Allegri i 'shkel syrin' Premier League: Dua të provojë kampionatin anglez!

Allegri i 'shkel syrin' Premier League: Dua të provojë kampionatin anglez!

09:34, 05/12/2020

Massimiliano Allegri mezi pret të kthehet në drejtimin e një skuadre.

Ish-trajneri i Juventusit dhe Milanit, në një intervistë për “The Times” , shprehu dëshirën për të drejtuar një skuadrër në Angli.

"Dëshiroj të provojë Premier League. Në Itali kam drejtuar, Milanin për katër vjet dhe Juventusin për pesë vjet. Do më pëlqente të nisja një aventurë të re në kampionatin anglez”, ishin fjalët e teknikut toskan.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco