3 blerje të mëdha/ Shkarkimi i Zidanes, zbulohet formacioni i Realit me trajnerin e ri...

3 blerje të mëdha/ Shkarkimi i Zidanes, zbulohet formacioni i Realit me trajnerin e ri...

18:51, 02/12/2020

Mauricio Pochettino mund të bëhet trajneri i ardhshëm i Real Madridit.

Tekniku francez, Zinedine Zidane është në presion të madh dhe ndeshjet e radhës do jenë vendimtare për të ardhmen e tij.

Humbja nga Alaves dhe Shakhtar kanë shkaktuar probleme tek Zidane që do të largohet përfundimisht në rast se Reali nuk kualifikohet në raundin tjetër të Champions Leagues.

Në rast se Pochettino do vjen në kreun e “Los Blancos”, atëherë ai më shumë mundësi do bëjë disa ndryshime duke afruar në skuadër emra të njohur, si Paulo Dybala, Dele Alli dhe Harry Kane.

Alli dhe Dybala nuk janë në formën e duhur të skuadrat momentale, prandaj lehtësisht mund të transferohen në “Santiago Bernabeu”.

Formacioni i mundshëm i Realit nën urdhrat e Pochettinos:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco