Humbja ndaj Shakhtar, reagon Zidane: Situatë e vështirë, por nuk e mendoj dorëheqjen

Humbja ndaj Shakhtar, reagon Zidane: Situatë e vështirë, por nuk e mendoj dorëheqjen

22:13, 01/12/2020

Pas humbjes 2-0 në Ukrainë përballë Shakhtar Donetsk, Reali i Madridit ka komplikuar ecurinë në Ligën e Kampionëve, ndërsa pankina e Zinedine Zidane është lëkundur sërish, por vetë francezi deklaroi se as që e çon nëpër mend dorëheqjen.

Në deklaratën e dhënë pas ndeshjes, Zidane pranoi vështirësitë që po kalon skuadra, kryesisht në aspektin e rezultateve, por theksoi se është i bindur të vijojë përpara dhe të rikthejë normalitetin në ekip.

“Nuk e kam menduar dorĂ«heqjen. Kemi pasur momente tĂ« komplikuara dhe njĂ« situatĂ« vĂ«rtetĂ« tĂ« keqe nĂ« aspektin e rezultateve, megjithatĂ« duhet tĂ« shohim pĂ«rpara. E dinim qĂ« sot do tĂ« ishte njĂ« finale dhe e kishim pĂ«rgatitur mirĂ«. BĂ«mĂ« njĂ« pjesĂ« tĂ« parĂ« shumĂ« tĂ« mirĂ«, por nuk arritĂ«m tĂ« shĂ«nojmĂ«, megjithatĂ« kemi edhe njĂ« ndeshje dhe duhet ta fitojmĂ« patjetĂ«r”, u shpreh Zidane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco