VIDEO/ Vajza e Maradonës 'shpërthen' në lotë pas këtij gjesti të Boca Juniors

VIDEO/ Vajza e Maradonës 'shpërthen' në lotë pas këtij gjesti të Boca Juniors

18:22, 30/11/2020

Ndeshja mes Boca Juniors dhe Newell’s Old Boys ka qenë një duel emocionues për vajzën e Diego Maradonës, Dalma.

Futbollistët e dy skuadrave në fanellat e tyre kishin shkruar emrin e Maradonës.

Pas golit të Boca Juniors, futbollistët u bashkuan dhe ia dedikuan golin legjendës argjentinas. Ky gjest e preku thellë vajzën e Maradonës e cila më pas “shpërtheu” në lot.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco