Humb jetën nga COVID-19 ish-sportisti i njohur i Tomorit të Beratit

Humb jetën nga COVID-19 ish-sportisti i njohur i Tomorit të Beratit

14:24, 30/11/2020

Ka ndërruar jetë nga Covid-19 basketbollisti beratas dhe arbitër i ndeshjeve të volejbollit, Petraq Gjogu.

72-vjeçari ishte i shtruar prej 2-javësh në Spitalin Covid në Tiranë.

Ai ndodhej prej disa ditësh i intubuar dhe nuk mundi dot ta fitojë betejën me Koronavurusin.

Lajmi për ndarjen e tij nga jeta preku zemrat e gjithë dashamirësve të sportit beratas, që e kujtojnë atë me nostalgji.

72-vjeçari Petraq Gjogu ka qenë basketbollist i ekipit të Tomorit deri në vitet '99 dhe më pas ai u emërua gjyqtar i ndeshjeve të volejbollit në vend.

Në vitin 2001,Gjogu u emërua Kryegjyqtar i Kolegjit te Arbitrave për volejbollin në Berat.

Pas lajmit për vdekjen e tij, ka qenë i menjëhershëm edhe reagimi i selisë së PD Berat, ku Gjogu ishte pjesë e strukturave të saj që pas viteve '90.

Kryetari i PD Berat, Gazmend Azizi, duke e cilësuar 72-vjeçarin Gjogu "demokrat të orëve të para", i ka përcjellë familjes ngushëllimet e përzemërta.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco