FOTOREPORTAZH/ Maradona përcillet për në banesën e fundit

FOTOREPORTAZH/ Maradona përcillet për në banesën e fundit

08:30, 27/11/2020

Legjenda e futbollit, Diego Maradona u përcoll për në banesën e fundit mes lotëve.

Tifozët kishin mbushur rrugët e Buenos Airesit për të parë për herë të fundit idhullin e tyre.

Kampioni i botës u dërgua në varrezën Bella Vista në rrethinat e kryeqytetit. Ai u varros pranë prindërve të tij në një ceremoni private.

Maradona ndërroi jetë në moshën 60-vjeçare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco