VIDEO/ Gjesti i veçantë, lojtarët e Napolit dolën në fushë me fanella me numër 10-të

VIDEO/ Gjesti i veçantë, lojtarët e Napolit dolën në fushë me fanella me numër 10-të

21:31, 26/11/2020

Lojtarët e Napolit kanë zbritur në fushë me fanellën me numër 10 të veshur, në nderim të Diego Maradonës.

Legjenda argjentinase të mërkurën ndërroi jetë në moshën 60 vjeçare. Maradona mbetet lojtari më i madh në histori të Napolit, me të cilën skuadër ka fituar dy tituj të Serie A.

Lojtarët e kësaj skuadra, para ndeshjes së Ligës së Evropës ndaj Rijeka, kanë zbritur në fushë duke mbajtur veshur fanellën e Maradonës. Gjithashtu në nder të "El Pibe te Oro-s", përpara fillimisht të kësaj ndeshje u mbajt një minutë heshtje nga lojtarët e dyja skuadrave.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco