VIDEO/ Karvani madhështor i automjeteve që shoqëroi trupin e Maradonës nëpër rrugët e Buenos Aires

VIDEO/ Karvani madhështor i automjeteve që shoqëroi trupin e Maradonës nëpër rrugët e Buenos Aires

16:42, 26/11/2020

Buenos Aires doli e gjitha në rrugë të mërkurën në mbrëmje për të shoqëruar trupin e yllit argjentinas Diego Armado Maradona, i cili vdiq në moshën 60 vjeçare,  pas një arrest kardiak në shtëpinë e tij në qytetin e Tigre-s.

Pas autopsisë së kryer në spitalin “San Fernando”, trupi i tij u transferuan në “Casa Rosada”, selia e pushtetit ekzekutiv të Argjentinës, ku do të mbahen homazhet.

Në disa video që janë bërë virale në rrjetet sociale, ju mund të shihni karvanin e madh të makinave dhe motoçikletave që u formuan rreth automjetit ku ndodhej trupi i legjendës argjentinase.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco