FOTO-ja që po bën ‘namin’ në rrjet/ Maradona ‘takon Zotin’, shfaqet imazhi duke...

FOTO-ja që po bën ‘namin’ në rrjet/ Maradona ‘takon Zotin’, shfaqet imazhi duke...

12:44, 26/11/2020

Diego Armando Maradona është ndarë nga jeta e përditshme fizikisht, por ai do të mbetet përjetë gjallë, më prezent se kurrë.

Ditën e mërkurë zemra e Maradonës pushoi së rrahuri duke e kthyer 25 nëntorin në ditë zie jo vetëm për Argjentinën por për të gjithë botën e sportit.

Maradona mbi të gjitha do të mbahet mend për “Dorën e Zotit” golin e famshëm kundër Anglisë në Botërorin e 1986-ës. Së fundmi një karikaturë me një domethënie të madhe po bën “namin” në rrjetet sociale, shkruan SYRI.net.

Maradona shfaqet duke takuar Zotin në Parajsë për t'i dhuruar dorën e madhështisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco