Infektohet me Covid-19 trajneri i Kombëtares së Femrave

Infektohet me Covid-19 trajneri i Kombëtares së Femrave

12:15, 26/11/2020

Infektohet me Covid-19 edhe trajneri i Kombëtares së Femrave, Armir Grima.

Për këtë shkak është anuluar konferenca për shtyp e trajnerit, e programuar për ditën e sotme, raporton Ora News.

Ditën e nesërme, Shqipëria do të luajë në “Loro Boriçi”  ndeshjen e radhës eliminatore ndaj femrave të Qipros. Përfaqësuesja kuqezi ka nisur edhe seancat stërvitore në fushën e Barbullushit për të përgatitur dy ndeshjet e radhës. Ndërsa testet anti-Covid janë kryer ditën e djeshme.

Pas Qipros, Femrat kuqezi udhëtojnë më 1 dhjetor drejt Portugalisë për ndeshjen e radhës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco