‘Puthja e fundit’/ Gazetarja shqiptare publikon FOTO-n, ja si e kujton Maradonën...

‘Puthja e fundit’/ Gazetarja shqiptare publikon FOTO-n, ja si e kujton Maradonën...

11:44, 26/11/2020

Gazetarja e Sportit nga Kosova, Qeqa Krelani ka publikuar një fotografi në kujtim të Diego Maradonës.

Ajo shihet në Camp Nou duke i dhënë një “puthje” tw fundit argjentinasit.

“Kampionati Boteror, 1994. Ndeshja Argjentine 4 – 0 Greqi. Hera e pare ne jete qe fillova me shiku futboll. Hat Trick i idhullit tim Batistuta. Dhe nje gol por i fundit nga njeriu qe e modernizoj futbollin, Diego R.I.P”, ka shkruar Krelani në Facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco