'Tashmë, Zoti ka lojtarin më të mirë në ekipin e tij'

'Tashmë, Zoti ka lojtarin më të mirë në ekipin e tij'

22:09, 25/11/2020

Lajmi për ndarjen nga jetë në moshën 60-vjeçare të legjendës argjentinase Diego Armando Maradona, ka shokuar botën e futbollit dhe jo vetëm.

Mes mijëra mesazheve të ngushëllimit, spikat ai i ish sulmuesit të AS Monaco dhe PSG-së, Omar Da Fonseca:

"Keni bërë kaq shumë gjëra në jetën tuaj, dhe në realitet, ju keni ndryshuar timen. Tashmë, Zoti ka lojtarin më të mirë në ekipin e tij. Hasta luego amigo, “ shkroi Fonseca në tëittet në nder të bashkatdhetarit të tij, i cili u nda nga jeta, pas një arresti kardiak.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco