Intervista e fundit e Maradonës, ja cila ishte dëshira e tij

Intervista e fundit e Maradonës, ja cila ishte dëshira e tij

21:07, 25/11/2020

Lajmi i vdekjes së Diego Armando Maradonës shokoi të gjithë adhuruesit e tij në mbarë globin.

Intervista e tij e fundit është bërë në kohën gjatë pandemisë në Argjentinë, ku ka deklaruar se nëse nuk do të kishte përdorur lëndë narkotike ai do të kishte vazhduar të luante edhe më shumë.

UnĂ« jam nĂ« fund dhe jam shumĂ« i lumtur. Futbolli mĂ« dha gjithçka qĂ« kam, mĂ« shumĂ« nga se imagjinoja. Dhe nĂ«se nuk do tĂ« krijoja varĂ«si nga drogĂ«rat, mund tĂ« kisha luajtur edhe mĂ« tepĂ«r. Tani unĂ« kam njĂ« dĂ«shirĂ«, dhe ajo Ă«shtĂ« qĂ« kjo pandemi tĂ« kalojĂ« sa mĂ« shpejt dhe Argjentina ime tĂ« shkojĂ« pĂ«rpara. UnĂ« dua qĂ« tĂ« gjithĂ« argjentinasit tĂ« jenĂ« mirĂ«, ne kemi njĂ« vend tĂ« bukur”, ishin fjalĂ«t e MaradonĂ«s nĂ« intervistĂ«n e tij tĂ« fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco