VIDEO/ Ndarja nga jeta e Maradona-s, shihni se çfarë bëhet në Napoli

VIDEO/ Ndarja nga jeta e Maradona-s, shihni se çfarë bëhet në Napoli

20:29, 25/11/2020

Bota e futbollit u trondit këtë mbrëmje nga humbja në moshën 60 vjeçare e Dorës së Zotit, legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, pas një arresti kardiak.

Ndërsa mesazhet ngushëlluese për ikjen e lojtarit më të madh të të gjithë kohërave, janë të shumta, në Napoli, qyteti ku ai konsiderohet një Zot, pas viteve të tij të kaluara, njerëzit kanë dalë në shesh dhe po nderojnë figurën e tij. Gjithashtu njerëzit kanë ndezur qirinj në nder të "El Pibe de Oro".

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco