Champions League/ Kualifikohen 4 ekipet e para

Champions League/ Kualifikohen 4 ekipet e para

23:15, 24/11/2020

U luajtën sot 8 ndeshje të fazës së grupeve të Champions League, ku u përcaktuan 4 ekipet e para që arrijnë kualifikimin.

Sevilla dhe Chelsea në Grupin E me fitoret e arritura pasditen e sotme, sigurojnë matematikisht kualifikimin, pas 4 ndeshjeve të luajtura.

Dy ndeshjet e ardhshme spanjollët dhe anglezët do të luftojnë për vendin e parë, teksa momentalisht janë me nga 10 pikë.

Në Grupin G, janë Barcelona dhe Juventusi që presin biletën për 1/16, me klatalanasit që udhëheqin me pikë të plota, 12, ndërsa bardhezinjtë kanë 9.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco