FOTO/ Shënoi ndaj Juventus, shihni me çfarë note vlerësohet paraqitja e Uzunit

FOTO/ Shënoi ndaj Juventus, shihni me çfarë note vlerësohet paraqitja e Uzunit

23:09, 24/11/2020

U luajt mbrëmjen e sotme ndeshja midis Juventus dhe Ferencvaros, e vlefshme për javën e 4-rt për fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve.

Bardhezinjtë arritën të fitonin me përmbysje 2-1 ndaj hungarezëve.

Fillimisht, sulmuesi shqiptar, Myrto Uzuni kaloi në avantazh Ferencvaros, mirëpo Juventus arriti të përmbyste gjithçka falë golave të shënuar nga Cristiano Ronaldo dhe Alvaro Morata.

Pavarësisht se skuadra e tij nuk fitoi, Uzuni bëri një paraqitje të shkëlqyer mbrëmjen e sotme, duke u vlerësuar në faqja e specializuar “Ëhoscored.com”, me notën 7.7.

Më i miri i ndeshjes në ndeshjen Juventus – Ferencvaros, u vlerësua Cuadrado, me notën 8.3 (mesfushori bardhezinjëve dhuroi dy asiste), ndërsa më dështaku ishte Zubkov, me notën 5.8.

Notat e lojtarëve:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco