VIDEO/ Gol 'fluturimthi' nga jashtë zone,  Mkhitaryan shtang portierin e Parmës

VIDEO/ Gol 'fluturimthi' nga jashtë zone, Mkhitaryan shtang portierin e Parmës

15:48, 22/11/2020

Roma po fiton me rezultatin e thellë 3-0 ndaj Parmës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në Serie-A.

Golin e dytë për verdhekuqtë e realizoi futbollisti, Henrikh Mkhitaryan, në minutën e 32-të të takimit.

31 vjeçari armen shfrytëzoi një top të  Borja Mayoral dhe mposhti portierin kundërshtar me një goditje fluturimthi nga jashtë zone.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco