VIDEO/ Portieri i Bayer Leverkusen shënon 'Golin e vitit', por në portën e tij

VIDEO/ Portieri i Bayer Leverkusen shënon 'Golin e vitit', por në portën e tij

13:33, 22/11/2020

Gafa e portierit finlandez të Bayern Leverkusen, Lukas Hradecky, mund të renditet në krye të listës në futbollin gjerman.

Gardiani i “aspirinave” pasi iu është pasuar topi pas nga shoku i skuadrës së tij ai nuk ka mundur dot ta stopojë atë top dhe më pas topi shkoi në rrjetë.

Për fat të mirë, gafa e rëndë e Hradecky-t nuk ndikoi në rezultat, pasi Leverkusen e fitoi sfidën 2-1 ndaj Arminia Bielefeld, në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në Bundesliga.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

PD Elbasan22/11/2020 18:47

ka kercyer topi para se ta gjuante, FAT i keq i portierit, por jo se beri ndonje gafe...

Shto koment

Denonco