U largua nga fusha e lojës me lot në sy, Barcelona merr lajmin e hidhur. Pique mungon...

U largua nga fusha e lojës me lot në sy, Barcelona merr lajmin e hidhur. Pique mungon...

08:30, 22/11/2020

Barcelona u mund mbrëmjen e djeshme nga Atletico Madrid me rezultatin 1-0.Mirëpo përveç humbjes, katalanasit kanë marrë një lajm shumë të rëndë. Në minutën e 61-të të ndeshjes, qendërmbrojtësi Gerard Pique la fushën e lojës i dëmtuar.

Dhe sipas informacioneve nga Sport , ekzaminimet e para të stafit mjekësor blaugran kanë zbuluar një dëmtim serioz në gjurin e djathtë nga i cili mund të qëndrojë jashtë fushave për katër deri në gjashtë muaj. Ekzaminimet e mëtejshme do të kryhen në Barcelonë për të zbuluar natyrën e saktë të dëmtimit të lojtarit. Një operacion gjithashtu nuk do të përjashtohej nga Barcelona për Gerard Pique. Ky është një lajm i keq për Ronald Koeman...

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco