Lajmi i fundit

SPAK rrëzon Olsi Ramën, nuk pranon kallëzimin e tij ndaj Gazment Bardhit: Nuk është kryer asnjë shpifje

VIDEO+FOTO/ Manchester City-Liverpool, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

18:17, 08/11/2020

Në “Etihad Stadium’ po luhet ndeshja më e rëndësishme e javës së 8-të të Premierligës angleze, ku përballë janë vënë nënkampionët dhe kampionët e sezonit të kaluar, Manchester City me Liverpoolin.

Në pjesën e parë janë shënuar 2 gola, Salah me penallti në minutën e 13-të dhe më pas barazoi 1-1 Gabriel Jesus në të 31’, ndërsa Kevin De Bruyne humbi një penallti në të 41’.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni statistikat e fraksionit të parë të lojës, i cili u mbyll 1-1.