Lajmi i fundit

Nga të shtënat drejt banesës te atentati me silenciator/ Kush është ish-deputeti që u plagos në Shkodër

'Benzema dhe Vinicius janë sqaruar', Zidane: Inter? Finalja jonë është ndaj Huescës

'Benzema dhe Vinicius janë sqaruar', Zidane: Inter? Finalja jonë është ndaj Huescës

08:36, 31/10/2020

Në prag të ndeshjes ndaj Huesca-s në La Liga, trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane doli në një konferencë për shtyp, ku i bëri thirrje lojtarëve të mendojnë për sfidën e nesërme (sot) dhe jo për atë me Interin ditën e martë.

“Dëgjoj të flitet sikur ndaj Interit na pret një finale, por finalja e vërtetë e jona është ajo nesër ndaj Huescës. Duam të fitojmë ndeshjen nesër dhe deri në përfundim të saj nuk duhet të mendojmë për Interin”, tha Zidane.

Një temë e nxehtë në shtëpinë e kampionëve në fuqi të Spanjës, është edhe ajo Benzema-Vinicius, me sulmuesin francez që këshillonte patriotin e tij Mendy, të mos i pasojë brazilianit, në ndeshjen ndaj Borussia Monchengladbach të martën në Champions.

“Është diçka e mirë që kjo ndodh. Mund të them se ndodhin shumë gjëra edhe në fushë, në gjaknxehtësi, por tani ka shumë telekamera dhe dalin në pah. Gjithsesi të dy sulmuesit janë sqaruar pas ndeshjes dhe janë stërvitur shumë mirë gjatë këtyre ditëve. Nuk ekziston një çështje e tillë te Reali”, u shpreh trajneri i “Los Blancos”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco