Messi apo Ronaldo? Frank Lampard bën zgjedhjen e tij...

Messi apo Ronaldo? Frank Lampard bën zgjedhjen e tij...

15:24, 29/10/2020

Frank Lampard ka zgjedhur lojtarin e tij të preferuar mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Prej më shumë se një dekade argjentinasi dhe portugezi kanë rivalizuar dhe dominuar në botën e futbollit duke thyer çdo rekord.

Trajneri i Chelseas ka zgjedhur Messin për talentin e dhuruar nga Zoti, por sipas tij, Cristiano ka bërë diçka të pabesueshme me punë dhe përkushtim.

“Unë do të zgjidhja për Messin për talentin e pastër të dhuruar nga Zoti, por ajo që Ronaldo ka bërë ka qenë absolutisht e pabesueshme”, ka deklaruar Lampard.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco