Pirlo flet hapur: Kjo është arsyeja e humbjes ndaj Barcelonës

Pirlo flet hapur: Kjo është arsyeja e humbjes ndaj Barcelonës

10:47, 29/10/2020

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka thënë se mungesat ishin një faktor kryesor që ndikuan në humbjen e skuadrës së tij përballë Barcelonës në Champions Lerague.

“Ne e dinim se do të ishte një ndeshje e vështirë për shkaka të mungesave të mëdha. Ata kanë eksperiencë për këto ndeshje të rëndësishme, ndërsa ne jemi skuadër në ndërtim e sipër ku mungesat kishin një rol thelbësor”, ka thënë Pirlo pas ndeshjes.

“Shpresoj që së shpejti të rikthehen edhe lojtarët e tjerë, pasi nuk kam zgjidhje tjetër. Ata që luajnë duhet të qëndrojnë 90 minuta kështu që është e vështirë të luhen ndeshje të shpeshta pa pasur futbollistë alternativë”, tha Pirlo.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco