Barcelona tërbon Juventusin dhe Ronaldon me reagimin pas ndeshjes! FOTO e Messit...

Barcelona tërbon Juventusin dhe Ronaldon me reagimin pas ndeshjes! FOTO e Messit...

08:40, 29/10/2020

Barcelona fitoi me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Juventusit në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve.

Golat për skuadrën katalanase u shënuan nga Osmane Dembele (14) dhe Lionel Messi (90+1). Menjëherë pas ndeshjes, Barcelona me një postim në rrjetet sociale ka thumbuar kundërshtarin dhe Ronaldon i cili nuk u aktivizua për shkak se rezultoi pozitiv në testin e Koronavirusit.

“Ne jemi të lumtur që ishit në gjendje ta shihnit Messin, më të madhin ndonjëherë”.

Shiriti i kapitenit, përqafimet e shokëve të tij të skuadrës, Leo ngazëllim çlirimtar pas penalltisë do të thotë më shumë sesa një sukses i thjeshtë që i dha Barcelonës përparësinë absolute në Grupin G të Ligës së Kampionëve, duke mundur kundërshtarin më të vlerësuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco