Zyrtare/ Shtyhet ndeshja e kampionatit francez

Zyrtare/ Shtyhet ndeshja e kampionatit francez

21:46, 28/10/2020

Tashmë është zyrtare. Takimi i cili do të vinte përballë Marsejën dhe Lens këtë të premte, në kuadër të javës së 9-të të Ligue 1, shtyhet për një datë të mëvonshme.

E gjitha ka ndodhur për shkak të rasteve të shumta me koronavirus te skuadra e Lens.

Tashmë, Marseja do të luaj kundër Portos të martën e ardhshme në Ligën e Kampioneve, ndërsa Lens do të duhet të presë, nëse situata lejon, të dielën e ardhshme për t'u përballur me Reims.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco