Koronavirusi/ Alarmohet Maradona, legjenda izolohet pasi...

Koronavirusi/ Alarmohet Maradona, legjenda izolohet pasi...

10:05, 28/10/2020

Një nga rojet e Maradonës ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19 dhe si rrjedhojë, vetë ylli argjentinas është futur ne karantinë si i dyshuar.

E përditshmja argjentinase “Ole”, shkruan se Maradona  do të  qëndrojë i izoluar në shtëpinë e tij në La Plata, 65 km larg Buenos Airesit. Një lajm i keq ky për  ish-futbollistin, i cili 3 ditë më pas do të  festojë 60-vjetorin.

Po sipas mediave argjentinase, ai do të  kryejë analizën e tamponit ditën e enjte dhe deri atëherë duhet të qëndrojë i izoluar. Kujtojmë që Argjentina numëron mbi 1 milion raste te diagnostikuar me coronavirus dhe 29.000 viktima.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco