Ronald Koeman rrezikon dënimin pas deklaratave në 'El Clasico'

Ronald Koeman rrezikon dënimin pas deklaratave në 'El Clasico'

21:39, 27/10/2020

Pas humbjes nĂ« “ El Clasico”, Ronald Koeman sulmoi gjyqtarin e takimit pĂ«r penalltinĂ« e dhĂ«nĂ« nĂ« favor tĂ« Real Madrid.

Për mua nuk ishte. Dhe e kam pyetur arbitrin që të më shpjegonte një herë e përgjithmonë si funksionon VAR-i këtu në Spanjë. Ne kemi luajtur pesë ndeshje deri më tani dhe VAR ka qenë kundër Barcës. (...) VAR mund të jetë shumë i mirë, por jo për të gjitha ekipet ", kishte deklaruar tekniku holandez.

FjalĂ« qĂ« mund t’i kushtojnĂ« shtrenjtĂ« trajnerit tĂ« Barçës, pasi federata po ka pĂ«rgatitur njĂ« dosje kundĂ«r Koeman. Pasi dosja e tij tĂ« jetĂ« shqyrtuar, Ronald Koeman rrezikon njĂ« sanksion qĂ« varion nga 4 nĂ« 12 ndeshje pezullim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco