VIDEO/ VAR-i kritikohet edhe në Itali, akordohet kjo penallti skandaloze!

VIDEO/ VAR-i kritikohet edhe në Itali, akordohet kjo penallti skandaloze!

08:56, 27/10/2020

Pas Premier Leagues dhe La Ligës, teknologjia VAR vazhdon të shkaktojë polemika edhe në Itali.

Në penaltinë që ju dha Romës, arbitri duhej t’i jepte faull ekipi të Milanit pasi Pedro e shkeli me këmbë kundërshtarin.

Pedro nuk u pengua fare nga lojtari i Milanit por gjyqtari kryesor pas pamjeve në VAR vendosi të akordojë penallti në dëm të Milanit.

Kujtojmë që ndeshja mes Milanit dhe Romës përfundoi në barazim 3-3.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco