Rritja e shifrave/ Serie A mbyll stadiumet, kryeministri italian merr këtë vendim!

Rritja e shifrave/ Serie A mbyll stadiumet, kryeministri italian merr këtë vendim!

14:40, 26/10/2020

Shtimi i infektimeve me Covid-19 ka bërë që kryeministri italian, Giuseppe Conte të mbyllë sërish stadiumet dhe të mos lejojë as 1000 tifozët që janë aktualisht pjesë e stadiumeve.

Frika për momentin në Apenine është e madhe dhe Conte ka firmosur menjëherë dekretin për shtrëngimin e masave. Baret dhe restorantet do të mbyllen para orës 18:00, ndërsa palestrat, pishinat do të mbyllen pa afat.

Dekretet e firmosura nga kryeministri Conte do të hyjnë në fuqi që në këtë të hënë. Ndërkohë, është pezulluar zhvillimi i aktiviteteve sportive amatore dhe gjysmë-profesioniste nga qeveria e vendit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco