Lajmi i fundit

Foltorja i përgjigjet Bashës: Halli i demokratëve, pazaret e tua me Ramën

Bojkoti i kampionatit/ Pas takimit, Libohova: Ja çfarë vendosëm ditën e sotme...

Bojkoti i kampionatit/ Pas takimit, Libohova: Ja çfarë vendosëm ditën e sotme...

13:16, 26/10/2020

Pas përfundimit të takimit të Ligës, presidenti i saj, Edvin Libohova është shprehur se ende nuk është marrë një vendim për kampionatin dhe nëse do të vazhdojë apo jo bojkoti.

Libohova u shpreh se i është dhënë kohë qeverisë deri ditën e enjte për një përgjigje përfundimtare për realizimin e kërkesave dhe më pas ditën e premte do të ketë tjetër mbledhje të Ligës dhe klubeve.

“Ne do tĂ« presim deri ditĂ«n e enjte nĂ«se do tĂ« kemi njĂ« pĂ«rgjigje nga qeveria. MĂ« pas do mblidhemi pĂ«r tĂ« vendosur pĂ«r bojkotin. Po i lĂ«mĂ« njĂ« afat tjetĂ«r, pĂ«r tĂ« pasur njĂ« pĂ«rgjigje dhe mĂ« pas do mblidhemi pĂ«r tĂ« marrĂ« vendimin pĂ«rfundimtar. Nuk e dimĂ« pse ende nuk ka ardhur njĂ« pĂ«rgjigje pĂ«rfundimtar.

Nuk ka njĂ« ngĂ«rç. NĂ«se nuk vjen deri ditĂ«n e enjte, do mblidhte Liga ditĂ«n e premte dhe mĂ« pas do vendsim. Nuk kemi detaje se çfarĂ« diskutoi Duka me RamĂ«n, ishte pozitiv, por nuk kemi detaje. Ky bojkot nuk e rrezikon kampionatin. Nuk Ă«shtĂ« diskutuar asnjĂ« propozim tjetĂ«r pĂ«r kampionatin.”, u shpreh Libohova.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco