FOTO/ E papritur, vdes në moshë të re ish-futbollisti i Manchester Cityt

FOTO/ E papritur, vdes në moshë të re ish-futbollisti i Manchester Cityt

10:52, 26/10/2020

Ka ndërruar jetë ish-futbollisti i Manchester City-t, Jeremy Wisten.

Futbollisti i lindur në Malavi ishte pjesë e akademisë së gjigantit anglez, ndërsa janë ende misterioze shkaqet e ndarjes nga jeta të 17-vjeçarit.

“Familja Manchester City e ka mësuar me trishtim lajmin për vdekjen e ish-lojtarit të akademisë, Jeremy Wisten. Ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të tij. Bashkëndiejmë me ju në këtë kohë të vështirë për ju”, thuhet në komunikatën e City.

Cole Palmeri, i cili ka qenë në akademinë e City-it që prej vitit 2010, e njihte Wistenin dhe e postoi këtë mesazh emocionues për t’ia thënë lamtumirën atij në Instagram.

Do të na mungosh përjetë. Pusho në Parajsë vëlla!”, shkroi Palmeri.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You Will Be Forever Missed ???? Fly High My Brother ?????? Rest In Paradise! ????

A post shared by Cole Jermaine Palmer (@colepalmer_10) on

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco