Ministri italian vazhdon sulmet ndaj Ronaldos: Kemi hetim që vërteton shkeljet...

Ministri italian vazhdon sulmet ndaj Ronaldos: Kemi hetim që vërteton shkeljet...

09:55, 26/10/2020

Ministri i Sportit të Italisë, Vincenzo Spadafora ka folur përsëri për Cristiano Ronaldon.

Në kohën kur skuadra e Juventus u fut në karantinë, ministri i sportit të Italisë pati disa sulme për Cristiano Ronaldo, duke e akuzuar portugezin për shkelje të protokollit anti-Covid19.

“Kur doli nga ‘fluska’, Ronaldo nuk respektoi protokollin”, ka thënë Spadafora për ‘RAI’.

“Ka një hetim për ta vërtetuar këtë. Tani për tani, nuk synojmë të ndalojmë futbollin profesional, por Serie A vendosi një protokoll të cilin e shkeli vet”, ka thënë mes tjerash ministri Spadafora.

Kujtojmë se Ronaldo ishte në mesin e lojtarëve që u largua nga hoteli i Juventus dhe shkoi në shtëpinë e tij, në kohën kur kishte raste pozitive te ‘Biankoneri’.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco