Lajmi i fundit

Foltorja i përgjigjet Bashës: Halli i demokratëve, pazaret e tua me Ramën

VIDEO/ Juventusi s’e ka më forcën e kampionit, frenohet në shtëpi nga Verona

VIDEO/ Juventusi s’e ka më forcën e kampionit, frenohet në shtëpi nga Verona

22:50, 25/10/2020

Juventusi ka dështuar të rikthehet te fitorja në kampionat, teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Hellas Veronës në shtëpi në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serinë A.

Pjesa e parë foli e gjitha për skuadrën e Pirlos, që dominoi dhe tentoi disa herë golin, që e gjeti në minutën e 45’ me Moratën, por VAR e anuloi për pozicion jashtë loje.

E dyta ishte disi më ndryshe, me Veronën që tentoi më shumë drejt portës kundërshtare.

Në minutën e 60’, pas një gabimi në mesfushë nga lojtarët e Juventusit, përfiton Verona që niset në sulm me Zakanjin, i cili asiston për Favilin, me këtë të fundit që ia doli të dërgojë topin në rrjetë.

Pas kësaj, Pirlo nisi të bëjë ndryshime në formacion, duke larguar nga fusha e lojës Bernardeskin, për të futur Kulusevskin. Pikërisht kjo ishte zgjedhja e duhur e Pirlos, pasi suedezi arriti të gjejë golin e barazimit në minutën e 78’.

Megjithëse tentativat e bardhezinjve për të gjetur golin e fitores ishin të shumta, nuk ia dolën të merrnin fitoren dhe ndeshja u mbyll në barazim 1-1, i cili është i dyti radhazi në kampionat, pas atij ndaj Crotones në javën e kaluar.

“Zonja e Vjetër” shkon në kuotën e 9 pikëve në vendin e pestë, ndërsa Verona renditet në vendin e 8-të me 8 pikë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco