Lajmi i fundit

Foltorja i përgjigjet Bashës: Halli i demokratëve, pazaret e tua me Ramën

Patushi në ‘Fair Play’: Lojtarët do kenë probleme kur të nisë kampionati

Patushi në ‘Fair Play’: Lojtarët do kenë probleme kur të nisë kampionati

22:29, 25/10/2020

Në “Fair Play” nga gazetarja Enkeleida Zeko në Syri TV për të folur rreth bojkotit të kampionatit, është i ftuar ish-mesfushori Saimir Patushi.

Duke shpresuar që qeveria të plotësojë kërkesat e Ligës, Patushi tha: “Unë mendoj se kjo është vetëvrasje. Kjo për arsye se nuk ka kapacitete që të përballohet ngarkesa kur të fillojë kampionati. Futbollistët duan që të nisë kampionati. Them që do të ketë probleme pasi të fillojë kampionati, pasi do të ketë ndeshje të ngjeshura dhe lojtarët mund të dëmtohen më lehtë nga ngarkesa e madhe që do të jetë”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco