Lajmi i fundit

Foltorja i përgjigjet Bashës: Halli i demokratëve, pazaret e tua me Ramën

Loriana Kuka mposhtet në gjysmëfinale, vazhdon garën për medalje të bronztë

Loriana Kuka mposhtet në gjysmëfinale, vazhdon garën për medalje të bronztë

15:54, 25/10/2020

Loriana Kuka është mposhtur në gjysmëfinalen e Grand Slam Budapest.

Xhudistja kosovare ka bërë një gabim në minutën e parë të ndeshjes me francezen Posvite, duke humbur mundësinë për medalje të artë.

Loriana Kuka u mposht me IPPON nga francezja dhe tashmë kalon në fazën e repesazhit, ku do të ketë mundësi të fitojë medalje të bronztë.

Kuka garon në kategorinë -78 kilogramë në këtë turne.

Në repesazh, Kuka përballet me rusen Antonina Shmeleva. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco